تبلیغات
بروزترین مطالب برای بهترینها - هر آنچه که باید راجع به تیغ اورفرز بدانید!
بروزترین مطالب برای بهترینها
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مهندس مهندس
نویسندگان

هر آنچه که باید راجع به تیغ اورفرز بدانید!


انتخاب و استفاده از تیغ اورفرز:

اکثر نجاران یک تیغ اورفرز ارزان را امتحان کرده اند زیرا انها با قیمت کم وسوسه شده اند . به قول معروف شما همان مقدار مزایا دریافت میکنید که برای آن پول پرداخت کرده باشید . مهم  است بدانیم اگر چه ممکن است تیغ اورفرز های برند های مختلف از لحاظ ظاهری یکسان باشند ،ولی تفاوت های مهم آن ها بدون ابزار اندازه گیری دقیق امکان پذیر نیست.

به عنوان مثال، برای ارزان تر شدن تیغه ، قطر شفت تیغ را باریک تر میگیرند ؛ این باعث می شود که تیغ،در هنگام کار شکننده تر شود. در مقابل تیغ هایی که شفت آنها ۱۲ میلیمتر است مقاومت بیشتری در مقابل فشار دارند. همین ویژگی تضمین می کند که تیغ از لحاظ شفت شکنندگی نداشته باشد.


فولاد کاربید استفاده شده در تیغه ها نیز یکی از مهمترین ویژگی های آنهاست. تیغ های ارزان قیمت اغلب از کارباید با دانه های درشت و تراکم کم استفاده میکنند. همین امر موجب میگردد تا لبه های تیغ به مرور زمان خراب شده و در هنگام استفاده قطعه کار شما نیز خراب شود. همچنین ضخیم بودن لبه های تیغ نیز مهم است. هر چه لبه ها ضخیم تر باشد میتوانید تیغ را به دفعات بیشتری تیز کنید و طول عمر ابزار را افزایش دهید.جای گذاری تیغ اورفرز در دستگاه اورفرز میزی:

همانطور که شما تیغ های موجود در فروشگاه اینترنتی چوبک ابزار را مشاهده و بررسی میکنید ،متوجه خواهید شد که تیغ های زیادی برای اورفرز موجود هست. همینطور متوجه خواهید شد که بسیاری از تیغ اورفرز ها برای استفاده در دستگاه اورفرز بسیار بزرگ هستند. این تیغ ها فقط برای دستگاه اورفرز میزی ساخته شده اند نه اورفرز دستی. برعکس کردن یک اورفرز دستی و قرار دادن آن زیر یک میز ، اورفرز دستی را به یک اورفرز میزی تبدیل میکند و شما را قادر میسازد تا تیغ های متنوع تری را نسبت به قبل استفاده کنید.

میز اورفرز باعث می شود محیط کار شما امن تر و پاکیزه تر نیز باشد، زیرا شما می توانید یک محافظ  گرد و غبار را به گونیا میز ضمیمه کنید.

شما لازم نیست کل بودجه خود را برای یک میز اورفرز هزینه کنید. در واقع، می توانید با کمی خلاقیت یک میز اورفرز برای خود ایجاد کنید.


انتخاب سایز تیغ اورفرز:

توجه داشته باشید که تمامی تیغ های اورفرز در شفت ها ۶-۸-۱۲ موجود هستند. بهترین انتخاب شامل شفت های بزرگتر میشوند. تیغ هایی با شفت ۱۲ میلیمتر به طور قابل توجهی قوی تر بوده و شکنندگی کمتری نسبت به تیغ های با شفت کوچکتر دارند. تیغ های با شفت کوچکتر در دستگاه اورفرز مشتی و اورفرز های کوچکتر استفاده میشوند که اغلب برای ورقه های کوچک ایده آل هستند.انواع  تیغ اورفرز:

در فروشگاه اینترنتی چوبک ابزار سعی شده است تا کامل ترین آرشیو تیغ های اورفرز را تهیه کرده و به فروش برسانیم. شما میتوانید با کلیک بر روی اینجا تمامی تیغ های اورفرز را مشاهده نمایید.


تیغ پروفیل:

تیغ اورفرز پروفیل ها به شما این امکان را می دهند که طرح های سفارشی و خاص برای مبلمان، کابینت و کلیه قطعات چوبی  را ایجاد کنید.تیغ های پروفیل در طرح های بسیار متنوع و سایز های متفاوت در بازار موجود هستند. با داشتن کمی خلاقیت و استفاده از چند تیغ برای یک قطعه میتوانید طرح های خاص و شیک مورد نظرتان را ایجاد کنید.


شیارزن و کف بردار ها:

شیارزن ها و کف بردار ها یکی از مفیدترین تیغ های اورفرزی هستند که یک نجار میتواند داشته باشد. بنابراین مهم است که در جعبه ابزار تیغ های خود ، یکی از این تیغ ها داشته باشید.

در فروشگاه اینترنتی چوبک ابزار طیف گسترده ای از تیغ های شیارزن و کف بردار ها در ابعاد مختلف موجود میباشد.شیارزن های افقی و عمودی که میتوانید از اینجا آنها را مشاهده نمایید.


تیغ اتصال:

این روز ها شما میتوانید با استفاده از تیغ های اتصال ، اتصالات بین دو قطعه را ایجاد کنید. اتصال دندانه ای ، اتصال انگشتی ، اتصال ۴۵ درجه بخشی از این اتصال ها هستند.


تیغ های ست و متقابل:

تیغه های ست تیغ هایی هستند که باید همراه با یکدیگر استفاده شوند تا طرحی را ایجاد کنند. اکثر تیغ های ست برای ایجاد اتصال و تونیکه کردن درب های کابینت میباشند.این تیغ های منحصر به فرد مناسب برای برش و ابزار زنی چوب و کامپوزیت است.


تیغ های پرداخت:

این تیغ اورفرز بیشتر از هر نوع تیغ دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. در نگاه اول تیغ های پرداخت مشابه تیغ های شیارزن هستند. درحالیکه این تیغ ها دارای یک بلبرینگ بوده که نقش راهنمای تیغ را دارند. این بلبرینگ به منظور جلوگیری از فرورفتن تیغ در قطعه کار شما و حرکت روی لبه هاست.
چند نکته مهم در مورد استفاده از تیغ اورفرز:

در زیر به چند دستور العمل مفید برای استفاده بهینه از تیغ های اورفرز اشاره خواهیم کرد.


قبل از روشن کردن دستگاه اورفرز، برنامه ریزی کنید که میخواهید چه برشی بزنید و چگونه دستگاه را هدایت کنید. بسیاری از تیغ اورفرز ها دارای بلبرینگ هستند که میتواند دستگاه را هدایت کند و مانع از ورود تیغ به داخل قطعه کار شود. با این حال بعضی از تیغ ها ، مانند شیارزن ها، برای برش نیاز به گونیا یا قرار دارند .


قبل از نصب تیغ اورفرز به دستگاه اورفرز اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق متصل نباشد. برای نصب مناسب تیغ، باید تیغ اورفرز را در کُلِت قرار دهید و سپس روی دستگاه سوار کنید.


برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کارباید های تیغ، از تماس فلزات و سطوح سخت با آن جلوگیری نمایید. همچنین هنگام نصب تیغ، اجازه ندهید که تیغ با سطوح جامد و سخت میز اورفرز برخورد کند. ضربه ناگهانی با یک سطح جامد سخت ممکنه است به لبه های کارباید آسیب برساند.


تیغ های اورفرز را همیشه تیز نگه دارید. ایجاد نویز روی قطعه کار و صدای بیش از اندازه نشان دهنده این است که تیغه کند شده است. قبل از اینکه تیغ ها به این نقطه برسند جهت تیز کردن آنها اقدام نمایید. تیز کردن دوره ای، طول عمر تیغ اورفرز را افزایش میدهد، زیرا کاربید کمتری برای تیز کردن مجدد لبه ها برداشته میشود.بهتر است جهت تیز کردن تیغ ها آنها را به مراکز اره تیز کنی ارسال کنید تا اینکه خودتان اقدام به تیز کردن آنها بکنید زیرا ممکن است شما هندسه و طرح تیغ را خراب کنید.


تیغ های خود را به درستی محافظت کنید. تیغ های اورفرز جزو ابزار های گران قیمت نجاری است که با نگهداری درست آنها میتوانید از این سرمایه در مدت بیشتری استفاده کنید. هرگز تیغ های اورفرز را در یک کشو و در تماس یکدیگر قرار ندهید. بهترین روش نگهداری تیغ ها درون جعبه های محافظ خودشان است.


از میزان خوراک مناسب استفاده کنید. در هنگام استفاده از یک اورفرز هیچ تنظیم سرعت خوراکی وجود ندارد، اما با کمی تمرین و کسب تجربه خواهید فهمید که با چه سرعتی اورفرز را روی قطعه کار حرکت دهید. حرکت نامناسب دستگاه روی چوب باعث داغ شدن تیغ ها میشود که همین امر موجب میگردد تا هم به چوب آسیب برسد و هم به کارباید تیغه ها. گرمای بیش از حد عمر کارباید را به طور چشمگیری کاهش میدهد. برای فهمیدن بهترین میزان خوراک بهتر است به سطح چوب نگاه کنید. نویز های تولید شده روی سطح چوب نشان دهنده میزان خوراک بیش ار حد است. همچنین هنگام تغذیه با سرعت مطلوب، سطح قطعه کار باید صاف و بدون تغییر رنگ و سوزش باشد.


سرعت چرخش تیغ در اورفرز باید با توجه به قطر تیغ اورفرز تنظیم گردد. اکثر دستگاه اورفرز های امروزی دارای یک کلید برای تغییر سرعت هستند که به آن کلید دیمر میگویند. با این دکمه میتوانید به راحتی سرعت چرخش تیغ را مطابق با قطر تیغ تنظیم کنید. تیغ های با قطر زیاد به سرعت چرخش کمتری نسبت به تیغ های با قطر کم نیاز دارند. هر چه قطر تیغ بیشتر باشد سطح اصطکاک بیشتری با چوب ایجاد میشود و همین امر موجب داغ شدن تیغ و سوختن کارباید ها میشود. برای تنظیم سرعت چرخش تیغ در دستگاه اورفرز میتوانید از جدول زیر استفاده نمایید.استفاده ایمن از اورفرز:

در زیر به چند دستورالعمل ایمنی برای استفاده از یک دستگاه اورفرز اشاره خواهیم کرد.


قطعه کار را با توجه به جهت چرخش تیغ اورفرز باید حرکت دهید. ممکن است پیدا کردن جهت مناسب در ابتدای کار کمی گیج کننده باشد اما به مرور زمان به یک امر عادی برای شما تبدیل خواهد شد. جهت چرخش تیغ ها معمولا راست گرد یا ساعت گرد است. جهت حرکت دادن قطعه کار را با توجه به شکل زیر میتوانید انتخاب کنید.


هنگام کار با دستگاه های برش قوی مانند اورفرز حتما از محافظ چشم استفاده کنید.


استفاده طولانی مدت از دستگاه های برش به ویژه اورفرز ها، بدون محافظ شنوایی میتواند باعث کاهش شنوایی اوپراتور شود.


هرگز کار اورفرز را با تماس با قطعه کار آغاز نکنید. در عوض، قبل از شروع کار و برش به اورفرز اجازه دهید تا به سرعت مورد نیاز برسد و سپس آغاز به برش کنید.


هرگز از یک تیغ بزرگ در اورفرز دستی استفاده نکنید . در عوض میتوانید اورفرز را در یک میز قرار دهید.


هنگام استفاده، مراقب سیم برق دستگاه باشید تا مبادا در مسیر حرکت اورفرز قرار گیرد.


هنگام استفاده از اورفرز میزی، از یک دستگیره هدایت گر قطعه استفاده کنید و دست هایتان را از تیغ در حال گردش دور نگه دارید.


نوع مطلب : فروشگاه آنلاین، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 18 شهریور 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

تور مشهد